Odolné zdravotně nezávadné barvy do interiéru na dřevěnou fasádu - ekologické a ekonomické

Vzduch je tu k dýchání, zejména ve vnitřních prostorách však transportuje i nejrůznější problematické látky. S minerálními barvami KEIM se ale mohou zhluboka nadechnout nejen alergici ...

Protipožární ochrana, protihluková ochrana, tepelná ochrana – skoro na všechno jsou ve stavebnictví normy, jen ne pro ochranu zdraví obyvatel. Vzduch v místnosti znečištěný škodlivinami ohrožuje nejen pobytovou pohodu, ale i naše zdraví. Lékaři se starostmi sledují, jak se u stále více lidí projevují alergické reakce na stále více látek. Zvlášť silně jsou při tom postižené děti, protože reagují výrazně citlivěji než dospělí.

Cílem zodpovědných investorů a projektantů by proto mělo být vytvářet zdravé klima v obytných místnostech. Na čem však takové zdravé vnitřní klima závisí? „To záleží na různých faktorech – teplotě, vlhkosti a výměně vzduchu,“ vysvětluje bytový architekt Mathias Rathke. „Kvalitu vzduchu v místnostech, a tím vnitřní pohodu ale mohou negativně ovlivňovat také emise ze stavebních látek a nábytku. Zvláště moderní, silně zateplené budovy bez kontrolovaného větrání před nás dnes staví určité výzvy. Svým investorům doporučuji, aby proti tomu používali difuzně otevřené nátěrové systémy neobsahující škodlivé látky.“

Difuzně otevřené minerální barvy KEIM odedávna obsahují pouze komponenty, které jsou nezávadné jak pro lidské zdraví, tak pro životní prostředí.

Nástěnné barvy KEIM – přirozeně zdravé bydlení & bez konzervačních látek!

KEIM se již dlouhá desetiletí angažuje ve vývoji a výrobě produktů pro zdravé bydlení v celém jejich životním cyklu! A to z principu – silikátového principu prokřemenění: silikátové pojivo v chemické reakci vytváří pevné spojení s podkladem a při tom zůstává vysoce difuzně otevřené pro vodní páru.

Tento geniální princip vynalezl a uvedl na trh vyučený hrnčíř a vášnivý badatel Adolf Wilhelm Keim. V roce 1878 položil svou první dvousložkovou silikátovou barvou základní kámen pro podnik KEIMFARBEN. V následujících desetiletích se KEIM stal celosvětovou špičkou v oboru minerální ochrany staveb na trhu i v kompetencích. Se zodpovědností za životní prostředí i budoucí generace podnik dodnes vyvíjí a vyrábí minerální produkty a systémy, které splňují vysoké nároky na trvalou udržitelnost.

Mnoho běžných nástěnných barev obsahuje přidané konzervační látky – takzvané isothiazolinony. Do vnitřních barev KEIM pro zdravé bydlení se ale žádné konzervační „isothiazolinony“, které u citlivých osob jako alergici nebo děti mohou vyvolávat alergické reakce, nepřidávají. Umožňuje to alkalita silikátového pojiva – která navíc chrání vaše stěny před napadením plísní!

Barvám založeným na jiných pojivech tato přirozená konzervace chybí. Aby byla barva trvanlivá, přidávají se do ní zpravidla konzervační látky.

Navíc naše barvy pravidelně kontrolují nezávislé zkušební ústavy jako „Ústav pro životní prostředí a zdraví (IUG)“. KEIM je tak průkopníkem v oblasti barev pro zdravé bydlení!

Přírodní minerální barvy pro vnitřní vzduch bez škodlivin
Cítit se ve svých čtyřech stěnách bezpečně a v pohodě regenerovat.

 

Všechny vnitřní barvy KEIM neobsahují konzervační prostředky, změkčovadla ani rozpouštědla a výborně se proto hodí pro citlivé osoby, zvláště pro děti a alergiky.

S nástěnnými barvami KEIM si budete jistí!

Vhodné pro alergiky – pečeť kvality pro bezpečné stavební produkty

Od roku 1983 existuje KEIM Biosil jako první silikátová vnitřní barva na trhu vhodná pro alergiky: bez přídavku konzervačních prostředků, změkčovadel a rozpouštědel, při tom vysoce difuzně otevřená. KEIM za to dostal v roce 1998 Ekologickou pečeť TÜV, v roce 2003 následoval certifikát „Vhodné pro alergiky“ (IUG).

Pravidelné kontroly nezávislými ústavy potvrzují bezpečnost těchto produktů. Jako vůbec první výrobce byl KEIM za svůj produkt KEIM Biosil v roce 2004 oceněn známkou jakosti „natureplus“. Pečeť kvality klade na stavební produkty podstatně přísnější požadavky než „modrý anděl“ a má spotřebitelům i profesionálům poskytovat orientaci a identifikovat na trhu prokazatelně nejlepší produkty pro trvale udržitelné stavebnictví.

Ať v obytných místnostech, ložnicích nebo pracovnách, ve školkách, školách nebo nemocnicích – místnosti natřené minerálními barvami KEIM umožňují každému zdravě dýchat a dávají mu dobrý pocit bezpečí.