Odstíny barev odolné vůči povětrnosti a UV záření

Barevné zůstane barevné

Barvy se mění: dřevo tmavne nebo šedne, bílé nátěry žloutnou a fasády vybledají. Blednutí se dá ovšem zabránit: použitím minerálních barev s extrémně světlostálými anorganickými pigmenty.

Barva je multifunkční: na jedné straně chrání stavební substanci, na druhé slouží jako důležité výtvarné médium v architektuře a urbanismu. Barva totiž podtrhuje individualitu budovy, ulice, souboru budov nebo celého sídla. Barevné řešení tedy rozhodně není věc banální ani libovolná.

Minerální pigmenty nevybledávají

Minerální pigmenty se vyznačují extrémně vysokou barevnou stálostí. Proto minerální barvy KEIM zůstávají neměnné po dlouhá desetiletí – obsahují totiž výhradně kvalitní pigmenty odolné vůči UV záření.

Mnoho barev se mění někdy rychleji, někdy pomaleji – vlivem znečištění, škodlivin a především působením ultrafialové složky slunečního světla. Zatímco špína tlumí jiskrnost barevného odstínu, UV záření může vést přímo ke změně barevné hmoty. Tak například u disperzních barev se rozkládá pojivo, což je zejména u sytých pestrých odstínů poznat podle bělavého zakalení. U mnoha organických pigmentů mění světlo s UV složkou jejich chemickou strukturu a tím i odstín. 

Minerální barvy KEIM obsahují výhradně kvalitní anorganické pigmenty. Tím jsou na trhu s barvami jedinečné a zaručují dlouhodobě zářivé fasády!