Kvalita a dlouhá životnost

Nedostižně vytrvalé: minerální barvy

V dlouhé životnosti jsou minerální barvy KEIM bezkonkurenční.

Fasádní nátěr by měl vydržet minimálně 20 roků – vzhledově i funkčně. Pro minerální barvy KEIM to není žádná velká výzva, snadno se dostanou na dvojnásobně dlouhou životnost. Výjimkou nejsou ani stoleté nátěry.

Fasádní barvy v zásadě plní dva úkoly – propůjčují budově barevnou tvář a chrání ji před vnějšími vlivy, jako je déšť, UV záření, horko, zima, škodliviny nebo mikroorganismy. Není tedy divu, že některý nátěr takové trvalé zatížení dlouho nevydrží. To znamená: nový nátěr. Nebo můžete hned vsadit na trvanlivé materiály – s minerálními barvami od firmy KEIM budete na bezpečné straně

Kdo staví nebo opravuje dům, myslí v dlouhém výhledu a kalkuluje na desetiletí. To samozřejmě zahrnuje i fasádu, která hraje důležitou roli jako obálka s estetickými nároky, chránící před povětrnostními vlivy. A zde je důležitým prvkem fasádní barva, protože chrání před klimatickým zatížením i poškozením vlhkostí. Ale jen v tom případě, kdy zůstane trvale intaktní. Povrch fasády tak rozhodně není povrchní téma – vyplatí se podívat se na ně podrobněji a vybrat správné materiály.

Barvy KEIM – dodnes nedostižně dlouhá životnost

Minerální barvy, zvané také silikátové barvy, se po generace osvědčují jako měřítko v oboru. Mimořádně dlouhá životnost těchto barev má jasné příčiny:

Silikátové barvy jsou mimořádně dobře propustné pro vodní páru, což vylučuje záludné hromadění vlhkosti pod příliš nepropustnými nátěry a dlouhodobě tak předchází poškození. Pojivo z vodního skla je nejen přírodní, ale i extrémně odolné vůči povětrnostním vlivům, protože se pevně chemicky spojí s podkladem a jakoby „zkamení“. Výsledkem je absolutně stálé vůči UV záření odolné propojení. Díky také minerálním, pevně zapojeným pigmentům zůstávají barevné odstíny dlouho beze změny, povrch nesprašuje a špiní se mnohem méně než u disperzních barev.

Nesčetné praktické doklady po celém světě

To všechno lze ostatně přesvědčivě doložit: řada originálních fasádních maleb z konce 19. století, provedených Keimovými barvami, je dodnes v té nejlepší kondici. Ne nadarmo tedy investoři renomovaných staveb po celém světě důvěřují produktům firmy KEIM.

Úřad spolkového kancléře

Berlin

Marina Bay Hotel

Singapur

Run Run Shaw

CMC, Hongkong

Opera v Sydney

Sydney