Náklady na nátěr fasády - dlouhodobý pohled

Minerální se vyplatí: Fasádní nátěr KEIM vydrží desetiletí a tím je trvale hospodárnější než běžný nátěr.

Levné se může snadno prodražit. Právě při stavění se kvalita v součtu ukazuje jako lepší a ekonomičtější řešení. Minerálnní barvy činí fasády funkčně i opticky trvanlivé a tím cenově výhodnější, než se zdá.

Kvalita je dlouhodobě levnější řešení

Kdo myslí ekonomicky, dívá se dopředu. Protože teprve čas ukáže, jak je to se skutečnými náklady nějaké věci. Čím delší je plánovaná doba užívání, těm větší význam tento aspekt má.

Protože se ve stavebnictví nepočítá na roky, ale na desetiletí, hospodárnost roste s dlouhou životností investice. Jednoduchý výpočet, který zahrnuje i fasádu: delší cykly renovace šetří rezervní fondy na údržbu i nervy všech zúčastněných.

Klíčovým faktorem se tak stává výběr nátěrového systému. Právě zde se minerální barvy projevují jako opravdový úsporný model, protože generují jen nízké náklady na údržbu a jejich funkčnost i vzhled zůstávají dlouhou dobu beze změny.

I když dobré minerální barvy stojí o trochu víc, samotný materiál ve srovnání s náklady na práci zvyšuje celkovou cenu jen nepatrně. Zato však výrazně přispívají k dlouhodobé kvalitě budovy.
Levná řešení se nevyplácí – inteligentní investice ano. Minerální barvy jsou úsporný model s dlouhodobým efektem.