Řešení stěn v obývacím pokoji

V obývacím pokoji trávíme zpravidla velmi mnoho času. Jeho atmosféra a dispozice by tedy měla být harmonická. Velký vliv na tento prostor mají stěny, protože představují jakési barevné pozadí obývacího pokoje a do značné míry určují jeho náladu. Podle osobního vkusu obyvatel lze v tomto pokoji použít na stěny barvy, které mají uklidňující nebo inspirující účinek.

Barevné řešení a výmalba obývacího pokoje nezná hranice

Každá barva má svůj účinek

Bytové doplňky a nábytek se dnes snadno nakupují ve velkoprodejnách i na internetu. Kdo vyznává zenový styl, preferuje pravděpodobně spíš bílé stěny. Kdo chce vytvořit africký životní pocit, vsadí naopak na teplé, zemité barvy. Slunečný středomořský feeling se dá do obývacího pokoje zcela snadno přenést například oranžovou a slunečně žlutou barvou pomocí roztírané techniky.

Důležité je, aby stěny efektně doplňovaly zbytek místnosti, ale přitom nebyly dominantní. Tak například rumělkově červená stěna v pozadí může vytvořit skvělý kontrast, když se od ní odráží bílý nábytek s bílými doplňky. Takové kontrastní barevné kombinace oživují místnost a povzbuzují.

 

VÍCE O PŮSOBENÍ BAREV ZDE